top of page
ANG_5766.jpg

8 років незламності та 2 – героїзму

Національній гвардії України – 10 років

Рівно 10 років тому, з 2014 року, була відкрита нова, кривава та буремна сторінка в історії нашої країни. Дуже символічно, що саме цього року почалася й нова сторінка Національної гвардії України. Вже 10 років триває боротьба проти рф. І з кожним роком, кожним викликом НГУ розвивалася і розвивається, впевнено рухалася і рухається вперед, набираючи обертів.

50e70c47ed95bc3df58c4803b2407baa.i1200x800x670-Cropped-1170x675.jpg
maxresdefault.jpg
20564769750_5911ffe2c7_k.jpg

Не збавляє обертів й Національна академія Національної гвардії України. З початком російської агресії проти України у 2014 році, заклад вищої освіти як і в цілому структура НГУ, зазнав значних реформ. Це – впровадження нових підходів у систему підготовки курсантів, отриманого бойового досвіду офіцерів та згодом й досвіду іноземних партнерів.

IMG_8954.jpg

З початком Великої війни значних змін зазнала Академія. Попри російське вторгнення, передислокацію закладу вищої освіти, Академія продовжує працювати та готувати майбутніх оборонців країни. У найважчі для країни часи Академія переглядає підготовку курсантів та впевнено реагує на усі виклики.

Technology

На своєму 8 році існування, Національна гвардія, як і уся країна, зіткнулася з новим викликом, повномасштабним вторгненням рф на територію України. У перші години вторгнення, бійці НГУ, у тому числі й військовослужбовці Академії, разом зі Збройними силами успішно відбили перші атаки російської армії. З перших хвилин агресії вони довели усьому світові, що стоятимуть до кінця та захищатимуть країну до останнього.

Subscribe
Every Teacher's Dilemmas
ANG_0078.jpg

Курсанти Академії розширюють свої знання з аеророзвідки: стають операторами безпілотних літальних апаратів (БпЛА) та опановують застосунки для орієнтування на місцевості.

сирко3.jpg

Заклад вищої освіти отримав партію безпілотних авіаційних комплексів Sirko від української компанії Skyassist.

У 2023 році впроваджено нову дисципліну «БпЛА» у навчальний процес, яка вкрай необхідна у сучасних умовах ведення війни. 

Subscribe
Every Teacher's Dilemmas

Курсанти НА НГУ навчаються на тренажерах на динамічній платформі. Тренажери створені для імітації протитанкових ракетних комплексів «Фагот», «Стугна-П», «Корсар» та зенітно-ракетного комплексу «Ігла», «FIM-92 Stinger», «Javelin» і моделюють реальні бойові умови. Викладачами розроблено курс підготовки з володіння ПТРК та ПЗРК. 

Для напрацювання навичок у застосуванні озброєння курсанти практикуються в боротьбі з броньованою технікою та літальними апаратами противника.

10.jpg
8.jpg
Subscribe
Every Teacher's Dilemmas

На заняттях з тактичної підготовки майбутні офіцери використовують систему SKIFTECH.

ANG_2620.jpg
ANG_2505.jpg

Система дозволяє відпрацьовувати ведення вогню з пістолетів, кулеметів, гвинтівок, гранатометів та іншої стрілецької зброї; проводити підготовку бійців до спецоперацій різного рівня складності в приміщенні або на вулиці; відпрацьовувати оборону важливих об’єктів, або наступальні дії на позиції супротивника.

Every Teacher's Dilemmas
Subscribe

З початком повномасштабного вторгнення суттєво активізувалась підтримка  партнерів країн-членів НАТО та коаліції держав, що підтримують Україну у боротьбі за суверенітет та незалежність. 

Latv_7540.jpeg

Основна робота в міжнародному напрямку була направлена на розбудову відносин з іноземними партнерами, встановлення партнерських відносин з освітніми та навчальними центрами держав-членів НАТО з метою вивчення передового досвіду, внесення зміни в існуючі освітні програми, підготовки учасників освітнього процесу Академії, а також опрацювання та впровадження стандартизованих документів, що регламентують діяльність закладів освіти, які здійснюють підготовку особового складу для військових формувань держав-членів НАТО.

Every Teacher's Dilemmas
Subscribe
IMG_8595.jpg

Розпочалась реальна робота щодо обміну досвідом та налагодженню зв’язків на постійній основі. В 2023 році Академія та Національна академія національних збройних сил Латвійської Республіки підписали меморандум про співробітництво та відразу приступили до виконання зазначених напрямків.

Наступним серйозним кроком у розбудові партнерських відносин стало підписання Меморандуму про співробітництво у сфері освіти, досліджень та науки між Академією НГУ та Університетом оборони Швеції.

IMG_4536.JPG
Every Teacher's Dilemmas

В Академії створено 2 центри: Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації та Центр імітаційного моделювання. Перший займається підготовкою осіб офіцерського складу за програмами командного курсу тактичного рівня «L-1» та командно-штабного курсу тактичного рівня «L-2».

ANG_9759.jpg

Другий – розробкою та впровадженням в освітній процес математичних моделей сучасних операцій (бойових дій), розрахункових та інформаційних задач, відповідно до навчальних програм Академії; впровадженням систем імітаційного моделювання провідних країн світу; проведенням інформаційно-аналітичної роботи з питань моделювання операцій (бойових дій) та прогнозуванням тенденцій їхнього розвитку; впровадженням єдиних стандартів моделювання, які сумісні зі стандартами країн НАТО.

Другий рік поспіль в м. Київ проходить урочистий випуск молодих офіцерів за участю Президента України Володимира Зеленського.

img_0015-1.jpg
img_0042.jpg
ANG_5704.jpg

Більшість випускників розподілені у штурмові бригади "Гвардія наступу", решта – у підрозділи НГУ. Це – командири взводів, спецпризначенці, фахівці військового зв'язку, начальники служб логістичних напрямків, заступники командирів рот по роботі з особовим складом та офіцери-психологи. Кращі випускники отримали від Президента високі державні нагороди та відзнаки «За відмінне закінчення вищого військового навчального закладу».

Найголовніше завдання для колективу Академії – підготувати висококваліфікованих офіцерів, унікальних фахівців сектору безпеки і оборони України. Найбільша нагорода для колективу Академії – чути про вчинки та подвиги захисників та захисниць і знати, що це – вихованці НА НГУ. Сьогодні, на очах усього світу пишеться сучасна історія України.

За 10 років змінилася система підготовки майбутніх офіцерів, змінилося повністю усе, але не змінилося єдине – це спільна любов до України та готовність її захищати.

DSC02638.jpg

Подякуємо кожному гвардійцю, який важкою працею виборює кожен сантиметр окупованої загарбниками української землі. Схилимо голову за тих, хто виборюючи цю перемогу загинули та залишилися героями посмертно.

З Днем Національної гвардії! Слава усім гвардійцям! Слава Україні!

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

bottom of page