top of page

КОЖНА ПЕРЕМОГА - КРОК ДО НАЙБІЛЬШОЇ

2 січня Національна академія Національної гвардії святкує День свого заснування. 2024 рік став важливим етапом для навчального закладу, в якому інновації в освіті, новітні технології та міжнародне співробітництво стали основою для підготовки висококваліфікованих фахівців. Розвиток безпілотних систем та радіоелектронної боротьби, активне використання сучасних технологій, таких як БПЛА та інтерактивні системи бойового навчання, а також новітні програми підготовки, дозволили значно покращити якість навчання. Успіхи на міжнародній арені, численні перемоги у спортивних змаганнях та наукові досягнення. Цей матеріал розкриває ключові моменти року, підкреслюючи досягнення в навчанні, науці, спорті та благодійних ініціативах, що стали важливими етапами на шляху розвитку Академії.

ІННОВАЦІЇ У ПІДГОТОВЦІ: КАФЕДРА БЕЗПІЛОТНИХ СИСТЕМ ТА РЕБ

У вересні 2024 року на командно-штабному факультеті розпочала роботу кафедра безпілотних систем та радіоелектронної боротьби.

Завдяки підтримці командування НГУ та керівництва Академії, навчальний процес забезпечено різноманітними безпілотними системами, включаючи мультироторні апарати та безпілотні авіаційні комплекси літакового типу. 

Кафедра також використовує сучасні засоби для навчання з радіоелектронної розвідки та боротьби: техніку на автомобільному базуванні, окопні системи РЕБ та протидронові рушниці.

ANG_2444.jpg
СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОЗБРОЄННЯ У ПІДГОТОВЦІ
ANG_2401.jpg

В Академії проходять практичні заняття із використанням сучасних технологій, таких як безпілотні літальні апарати (БПЛА), тактичні симулятори SKIFTECH та сучасні зразки озброєння.

 

Ці заняття дозволяють майбутнім офіцерам отримати цінний досвід роботи з передовим обладнанням, вдосконалити тактичні навички та краще підготуватися до виконання завдань у реальних бойових умовах.

 

Використання БПЛА сприяє розвитку здібностей до розвідки та моніторингу, системи SKIFTECH забезпечують моделювання різноманітних бойових ситуацій, а тренування із сучасною зброєю дають змогу підвищувати рівень підготовки військових.

НОВІ ГОРИЗОНТИ ПІДГОТОВКИ
У 2024 році Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації Національної гвардії України підготував понад 500 військовослужбовців за різними програмами.

Вперше були реалізовані такі програми, як
командно-штабний курс тактичного рівня (L-2), курс для військових капеланів L-1, курс лідерства для сержантського складу та програма підготовки органів військового управління тактичного рівня.

Крім того, розроблено освітню програму для офіцерів штабів оперативного рівня (L-3) для військових формувань з правоохоронними функціями.
ANG_6661.JPG
ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ДІЇ
UiJPV4XcRC.jpeg

Центр імітаційного моделювання провів навчання з використанням системи JCATS для різних ланок військових підрозділів.

 

Заняття охоплювали різні рівні управління і були спрямовані на відпрацювання тактичних дій, планування операцій та прийняття рішень у реалістичних умовах бойових дій.

 

Використання системи дозволило значно покращити підготовку особового складу та ефективність управління в умовах повномасштабної війни.

НАВЧАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ

Упродовж 2024 року проводились 2 інтенсивні курси з вивчення іноземних мов (англійської та французької мов) з особовим складом пілотів і авіаційних техніків НГУ.

 

Всього було підготовлено 45 військовослужбовців НГУ.

Також важливим аспектом була участь французької групи інтенсивних курсів у стажуванні з французької мови у спеціалізованому центрі CAVILAM Alliance Francaise (м. Віши, Франція).

Особовий склад мовного відділу забезпечував організацію та брав безпосередню участь у лінгвістичному супроводженні заходів міжнародного співробітництва в рамках допомоги міжнародних партнерів Збройним Силам України та Національній гвардії України як в Україні так і за її межами.

IMG_0310.jpg
СПІВПРАЦЯ ТА НОВІ ІНІЦІАТИВИ В ОСВІТІ ТА НАВЧАННІ ГВАРДІЙЦІВ

Т.в.о. начальника Академії НГУ полковник Олексій Луньов та директор Благодійного фонду «United Help Ukraine» Ірина Турчак підписали договір про навчання гвардійців на курсі з тактичної медицини TCCC CLS.

Також було підписано Меморандум про співробітництво у сфері освіти, досліджень та науки між НА НГУ та Університетом оборони Швеції.

 

Окрему увагу було приділено плану спільних дій на 2024 рік у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між Академією Національної гвардії та Національною академією оборони Латвійської Республіки. План передбачає залучення особового складу обох сторін до підвищення кваліфікації та проходження кар’єрних курсів.

ANG_6038.JPG

Під час візиту до Латвійської Республіки відбулося підписання Угоди про співробітництво між Академією та Коледжем Державної поліції Латвійської Республіки. Угода спрямована на обмін педагогічними працівниками й здобувачами вищої освіти, а також на співпрацю в науковій сфері, що включає проведення спільних досліджень і впровадження їхніх результатів у освітній процес.

Підписано меморандум про співпрацю між Академією та Федерацією самбо та дзюдо м. Вінниця. Угода передбачає співпрацю в сфері фізичного виховання, проведення тренувальних занять та змагань.

СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА
WHATSA~1.JPG

У 2024 році основні зусилля Академії НГУ були спрямовані на розвиток міжнародного співробітництва, зокрема з країнами НАТО. Академія активно співпрацювала з іноземними партнерами, зокрема в освітніх і військових сферах, проводячи семінари, тренінги, курси та обміни досвідом.

 

Участь у міжнародних заходах дозволила впровадити передовий досвід та вдосконалити освітні програми. Було підписано меморандуми зі Швецією, Латвією, Фінляндією, а також налагоджено партнерство з компанією СААБ для постачання технічної допомоги.

Протягом року Академія організувала низку міжнародних візитів та семінарів. Важливими напрямками співпраці стали інтенсивні курси з англійської мови, бойових та медичних тренінгів, а також участь у міжнародних конференціях. Крім того, робота з гендерної інтеграції та підтримки гуманітарних ініціатив мала важливе значення.

ТРІУМФ У НАУЦІ: ГВАРДІЙЦІ СЕРЕД НАЙКРАЩИХ
Офіцер Академії – лауреат Національної премії України імені Бориса Патона

Заступник начальника Академії з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, полковник Руслан Кайдалов став лауреатом Національної премії України імені Бориса Патона.

 

Високу нагороду офіцер отримав за наукову працю «Створення модельного ряду спеціалізованих броньованих машин».

Screenshot_1.JPG
Конкурс наукових робіт серед закладів вищої освіти системи МВС
zXMmZPYFMe.jpg

У номінації «Воєнна безпека, національна безпека, безпека державного кордону» перше місце здобула Крістіна Грідіна – курсантка командно-штабного факультету.

У номінації «Адміністративно-правові науки» друге місце посіла Анна Борисенко, курсантка гуманітарного факультету.

У номінації «Економічні науки та фінанси (Логістичне забезпечення службово-бойової діяльності)» друге місце здобув Михайло Адамчук – курсант факультету логістики.

У номінації «Психологічне забезпечення професійної діяльності в системі МВС» перше місце виборола Росіна Яременко, курсантка гуманітарного факультету.

Переможці та лауреати конкурсу «Молода людина року»

У номінації «Наукова діяльність» перемогу здобула майор Олена Куруч, яка обіймає посаду старшого помічника начальника науково-організаційного відділу Академії.

У категорії «Студенти (курсанти) закладів вищої освіти» лауреатом визнано курсанта факультету логістики Антона Додона.

У номінації «Фізична культура та спорт» найкращим став Максим Улько – курсант другого курсу командно-штабного факультету.

У номінації «Громадська діяльність» відзначено молодшого сержанта Олександра Мелащенка, який навчається на гуманітарному факультеті.

p5E5-XJrvk.jpg
Стипендіати Верховної ради України та Кабінету Міністрів
W2iXoVnUcJ.jpg
Z4KRnlrMTy.jpg
NP1Fu6yNbF.jpg

За підсумками екзаменаційних сесій 2023-2024 навчального року та за видатні успіхи у навчанні, науковій діяльності й зразкову військову дисципліну, курсант факультету логістики Денис Іващенко отримав стипендію Верховної Ради України на 2024-2025 навчальний рік.

Вже вдруге стипендіатом Кабінету Міністрів України став професор кафедри правових дисциплін гуманітарного факультету, доктор юридичних наук, старший дослідник, полковник Михайло Пузирьов.

Також до числа стипендіатів Кабінету Міністрів України увійшов заступник начальника кафедри військового зв’язку та інформатизації командно-штабного факультету, доктор філософії, підполковник Кирило Ткаченко.

Наукові досягнення докторантів та ад'юнктів

У 2024 році в Академії захистили дисертації на здобуття ступеня доктора філософії 10 осіб, наукового ступеня кандидата наук — 1 особа, а наукового ступеня доктора наук — 1 особа.

Крім розробки дисертацій, докторанти та ад'юнкти активно залучалися до апробації своїх результатів на наукових форумах в Академії, інших закладах вищої освіти та наукових установах України та за кордоном.

ANG_1608.jpg
ТЕПЛО ДЛЯ ГЕРОЇВ

Гвардійці Академії передали захисникам на передову понад 1000 "Коробок тепла", наповнених необхідними речами.

Це прояв величезної солідарності, турботи та вдячності від тих, хто знаходиться в тилу, до тих, хто боронить нашу країну на передовій.

ANG_6043.jpg
КРОВ ДЛЯ ЖИТТЯ
IMG_8128.jpg

Понад 300 офіцерів та курсантів Академії здали кров та її компоненти у 2024 році.

Цей акт солідарності та підтримки став важливим кроком у допомозі не лише цивільним, але й військовим, які щодня перебувають на передовій, ризикуючи своїм життям.

Кров та її компоненти є незамінними у лікуванні травм, операціях та інших медичних процедурах, а тому кожна здача – це шанс на порятунок життів.

ПІДТРИМКА БЕЗ МЕЖ

Офіцери та курсанти Академії активно долучаються до благодійних ініціатив, відвідуючи дитячі будинки, шпиталі, де перебувають поранені захисники, та даруючи свою увагу та підтримку тим, хто цього потребує.

 

Також курсанти відвідують школи, де проводять майстер-класи для дітей з виготовлення окопних свічок. Ці свічки, які використовуються на передовій, стали символом допомоги та підтримки для українських військових.

ANG_9705.JPG
НАВЧАННЯ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ
ANG_0628.jpg

Офіцери та курсанти проводять уроки мужності для вихованців ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України.

 

Вони проводять різноманітні заняття, спілкуються з ліцеїстами, діляться своїм професійним досвідом, допомагаючи молоді зрозуміти важливість служби Україні та формуючи цінності відповідального громадянина.

РІК СПОРТИВНИХ РЕКОРДІВ ТА ПЕРЕМОГ
IMG_9290.jpg
ANG_4795.JPG

Протягом 2024 року в Академії було організовано та проведено низку змагань на першість Академії. Курсанти демонстрували свою майстерність і спортивний дух у таких дисциплінах: легка атлетика; баскетбол 3х3; поліатлон; футзал; гирьовий спорт; настільний теніс; функціональне багатоборство; волейбол; марш-кидок у складі підрозділу; перетягування канату; спортивне орієнтування.

 

Курсант командно-штабного факультету Максим Улько став п'ятиразовим Чемпіоном Європи та дворазовим Чемпіоном Світу з гирьового спорту.

Курсант факультету логістики Антон Додон здобув золоту медаль на Чемпіонаті Європи серед молодших кадетів з самбо, виграв золото на Кубку світу серед молодших кадетів з самбо та виборов бронзу на Чемпіонаті світу серед молодших кадетів з самбо.

На командному чемпіонаті України з легкої атлетики, виступаючи у складі збірної команди Вінницької області, Олександр Васін та Ілля Шаповал здобули перше місце в естафеті 4х100 метрів.

Курсанти Академії змагались у міжвідомчому чемпіонаті з практичної стрільби серед вищих військових навчальних закладів України та вибороли друге загальнокомандне місце.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • TikTok
bottom of page