top of page

БОРОТЬБА ЗА ПЕРЕМОГУ
або як курсанти стають чемпіонами України, Європи та світу

Спорт є невід'ємною частиною підготовки сучасних та професійних військових. Його цінностями є робота в команді, справедливість, дисципліна, повага до супротивника і правил гри. З самого початку своєї служби курсанти Національної академії Національної гвардії України вдосконалюють і розвивають конституцію свого тіла для виконання поставлених професійних завдань. Вихованці Академії є призерами різних чемпіонатів України, Європи та світу. З нагоди Дня фізичної культури та спорту ми поділимося досягненнями і здобутками наших спортсменів та розповімо про те, як спорт допомагає нашим захисникам та захисницям на передовій.

ЗАБІГИ
Благодійний забіг «Під вишнями»
Понад 700-та гвардійців Академії пробігли 5 кілометрів в рамках благодійного забігу на підтримку захисників та захисниць України, які виконують бойові завдання на Харківському напрямку. Курсанти та офіцери зібрали кошти для закупівлі приладів радіоелектронної боротьби та системи дистанційного розмінування.
Забіг «Активні парки -
Забіг Вінниччина»

У Вінниці відбувся забіг «Активні парки - Забіг Вінниччина». Змагання організував Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Участь у забігу взяли 100 військовослужбовців НА НГУ з числа офіцерів та курсантів. До змагань доєдналися й діти військовослужбовців.

​Забіг «Десятка Незламності»​​
Курсанти та викладачі Академії НГУ підтримали забіг «Десятка Незламності», який мав важливу благодійну мету. У перший день старту захід зібрав 503 тисячі гривень, на які закупили 27 FPV-дронів з камерами нічного бачення та під час офлайн-події передали представнику 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
DSC06723.JPG
Новорічний забіг «New Year Run»

Офіцери та курсанти Академії подолали дистанцію у 5 кілометрів.

Окрім спортивних цілей і пропагування здорового способу життя, новорічний забіг New Year Run мав благодійну мету на підтримку ЗСУ.

ГИРЬОВИЙ СПОРТ
Курсант Максим Улько - п'ятиразовий Чемпіон Європи з гирьового спорту

У Парижі з 17 по 24 квітня проходив чемпіонат Європи з гирьового спорту.

Курсант командно-штабного факультету Академії Максим Улько змагався у складі збірної України серед юніорів та дорослих у ваговій категорії до 85 кілограмів та виборов:

І місце – естафета (поштовх, класика) – 3хв/45 повторювань (юніори);

І місце – естафета (поштовх, довгим циклом) – 3хв/34 повторювання (юніори);

II місце – естафета (поштовх, довгим циклом) – 3хв/34 повторювання (дорослі).

САМБО
«Золото» на Чемпіонаті Європи з самбо

Курсант факультету логістики Антон Додон виборов «золото» на Чемпіонаті Європи з самбо в місті Нові-Сад,  Республіки Сербія.

Перемогу спортсмен виборов у своїй ваговій категорії до 53-кг у віковій категорії: юнаки старшого віку.

Антон став двократним чемпіоном Європи з самбо, є чотирьохкратним чемпіоном України з самбо, майстром спорту України з самбо, кандидатом у майстри спорту України з дзюдо та чемпіоном Кубка світу з самбо.

​​​«Золото» на Кубку світу з самбо

Курсант факультету логістики Антон Додон виборов «золото» на Кубку світу з самбо в місті Лімасол, що на Кіпрі.

Перемогу спортсмен здобув у своїй ваговій категорії 53 кг у віковій категорії: юнаки старшого віку.

БОКС
Чемпіонат України з французького боксу «САВАТ» серед дорослих та молоді

Участь у змаганнях брали 114 спортсменів з 9 регіонів країни.

На чемпіонаті України наші спортсмени показали високу майстерність і запеклі бої. Курсанти командно-штабного факультету Академії вибороли наступні призові місця:

Ігор Гнип – 1 місце;

Іван Скрипка та Денис Пазіна – 2 місця;

Дмитро Терентьєв – 3 місце.

УШУ
Переможці всеукраїнського турніру з ушу

Команда Академії взяла участь у відкритому всеукраїнському турнірі з ушу. У команду входило троє курсантів командно-штабного факультету.

За підсумками змагань місця розподілились наступним чином:

1 місце – Денис Пазіна;

2 місце – Даніїл Касатонов;

2 місце – Тарас Рукавець.

КІКБОКСИНГ
Кубок України серед дорослих із кікбоксингу

Це одні із найпрестижніших змагань для молодих кікбоксерів України. Спортсмени показали високу майстерність і запеклі бої.

Іван Левенець 2 місце у розділі «light-contact»;

Денис Пазіна 1 місце у розділі «full-contact» та 3 місце в розділі «low-kick».

Чемпіонат України серед студентів з кікбоксингу WTKA

У команду НА НГУ входило 6 курсантів командно-штабного факультету. Курсанти виступали у двох розділах програми: фулл-контакт та лоу-кік.

4 розіграш кубку Чемпіона памʼяті загиблого воїна Юрія Дятлюка

Від Академії участь взяло 2 команди: «НА НГУ» та «НА НГУ-2». Перша команда складалася з курсантів. У другу команду входили офіцери та курсанти.

У фінальній грі змагалися за 1 та 2 місце команди від Академії. Переможцями змагань стала команда «НА НГУ».

ФЛАГ-ФУТБОЛ
Команда НАНГУ дебютувала у турнірі Central Bowl з флаг-футболу

У турнірі виступали команди семи областей України. Учасники боролися за звання найкращої команди у своїй категорії: Elite Men, Elite Women, Relax/Mix, U15, U13. Команда Академії змагалася у категорії: Relax/Mix.

ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Командний чемпіонат України з легкої атлетики

У Луцьку 18 та 19 травня проходив командний чемпіонат України з легкої атлетики. В змаганнях взяли участь 500 спортсменів з усіх регіонів країни. Курсанти  Академії виступали у складі збірної команди Вінницької області.

Курсанти командно-штабного факультету Олександр Васін та Ілля Шаповал здобули перше місце в естафеті 4х100 метрів у складі збірної команди.

Чемпіонат з легкої атлетики, присвячений випускникам-героям ХНУПС

Участь у змаганнях взяли 4 курсанти командно-штабного факультету та факультету логістики.

За підсумками змагань спортсмени Академії посіли наступні місця:

1 місце – Олександр Васін, дистанція 100 м;

2 місце – Ілля Шаповал, дистанція 100 м;

2 місце – Владислав Левонович, дистанція 1000 м;

3 місце – Антон Трачук, дистанція 3000 м.

CrossFit
Перемога на турнірі з CrossFit BRONX CF WINTER TEAM GAME 2023

У Львові проходив турнір з CrossFit BRONX CF WINTER TEAM GAME 2023 на базі спортивного клубу BRONX. Начальник кафедри фізичної підготовки та спорту полковник Артем Турчинов виступав, як кросфіт атлет у команді з Іллею Пушкарем. Спортсмени здобули перемогу у категорії «професійні атлети».

СТРІЛЬБА
Міжвідомчий чемпіонат з практичної стрільби серед вищих військових навчальних закладів України

Курсанти закладів змагались у чотирьох дисциплінах. За результатами усіх вправ курсанти Академії вибороли друге загальнокомандне місце.

Зокрема, особисту нагороду у вправі серед жінок здобула курсантка Анастасія Полтавченко, яка посіла друге місце в особистій першості у вправі № 1 серед жінок.

У змаганнях серед чоловіків курсант Роман Черкашин посів перше місце в особистій першості у вправах №3 та №4.

Владислав Комаров посів друге місце особистої першості у вправі №2. Олександр Кишко став другим у в особистій першості у вправі №4.

Вітаємо усіх причетних зі святом! Бажаємо невичерпної енергії та щоденних перемог на шляху до нових спортивних вершин!